Dmuchawy, Sprężarki, Kriokomory, Prasy do odwadniania osadu
 
Sprężone powietrze
Dmuchawy
DMUCHAWY ROOTS'A
DMUCHAWY BOCZNOKANAŁOWE
Typy
Budowa
Zasad działania
Dane techniczne
Zalety
Zastosowanie
INSTALACJE
STEROWANIE
Separacja zawiesin


Dmuchawy / DMUCHAWY BOCZNOKANAŁOWE / BudowaTypowa „bocznokanałówka”
składa się z:

  • wirnika
  • korpusu
  • silnika elektrycznego

 

WIRNIK
Winik to najważniejszy element urządzenia, montowany bezpośrednio na wale silnika. Zbudowany jest z tarczy, na obwodzie której znajdują się łopatki nadające ruch przetłaczanemu powietrzu.

KORPUS
Korpus stanowi osłonę wirnika, a po jego wewnętrznej stronie znajdują się dwa kanały leżące po bokach obracającego się wirnika. Aby nadać strumieniowi powietrza odpowiedni kierunek, pomiędzy łopatkami wirnika znajdują się specjalnie wyprofilowane komory.

SILNIK ELEKTRYCZNY
W dmuchawach standardowo stosowane są dwubiegunowe silniki elektryczne dostosowane do pracy ciągłej o stopniu ochrony IP 54 oraz wykonane zgodnie z wymogami IEC. Istnieje możliwość wykonania dmuchaw z przeniesieniem napędu przy pomocy przekładni pasowej.

Istotną cechą dmuchaw jest to, że przełączenie dolotu powietrza z króćca ssącego na króciec tłoczący zmienia dmuchawę w pompę próżniową.

Istnieje możliwość wyposażenia instalacji z dmuchawami bocznokanałowymi, w zestaw dodatkowy, umożliwiający stosowanie tych maszyn w bardzo szerokim zakresie, jako urządzeń wytwarzających podciśnienie lub nadciśnienie.

UKŁAD PRACY NA PODCIŚNIENIU
UKŁAD PRACY NA NADCIŚNIENIU
O FIRMIEPRODUKTYDOBÓR URZĄDZEŃUSŁUGIREFERENCJEKONTAKTYPROMOCJE